Web tasarım, bireysel veya kurumsal herhangi bir amaçla açılan internet sitelerinin temelidir. Web tasarım aşamaları, internet sitelerinin tuğlaları gibidir. Her bir tuğla, farklı bir link veya web alanı olarak değerlendirilebilir. İyi bir web tasarımı, güzel bir konseptle dizayn edilmiş vitrindir. Ana sayfadan iletişim sayfasına kadar her bir web linkinin temelinde web tasarımı vardır.

Web Tasarım
Web siteleri, işletmelerinin kurumsal kimliğini dijital platformlarda yansıtan bir ayna gibidir. Web tasarımının kalitesi, marka güvenirliğine doğrudan etki eder. Web tasarımındaki sorunlar, site ziyaretçilerinin sayfayı terk etmesine veya daha kısa zaman geçirmesi ile sonuçlanabilir. Bu sebeple binanın yıkılmaması için temelinin sağlam olması gerektiği gibi web sitelerinin temeli olan web tasarımlarının da en az o kadar kaliteli olması gerekir.

Web tasarımın işletmeler için önemi


Web sitesi tasarımı, internet ortamında erişilebilirlik için başat rol oynar. Ticari hedeflerin gerçekleşmesi için en temel ödevler arasında yer alır. Müşteri portföyünü geliştirmek için en etkili yöntem olan web sitelerinin kalitesi ve ziyaretçi trafiği, web tasarım ile doğrudan bağlantılıdır. Kurumsal hedefler çerçevesinde tasarlanan web siteleri, mevcut müşterilerin marka sadakatini pekiştirir; potansiyel müşterilerin de ilgisini çeker.
Özellikle e-ticaret siteleri için web tasarımı oldukça önem arz etmektedir. Müşterilerin ürünleri incelemesi için tasarımla birlikte sunulan araçlar ve uygulamalar, siteden alışveriş yapma olasılığını artırır. Tüm bu ve benzeri sebepler, web tasarımının işletmeler için önemini ortaya koymaktadır.

Triasis web tasarım hizmetleri


Triasis, web tasarım için profesyonel bir kadro ile hizmet vermektedir. Web tasarım konseptinin planlanması, uygulanması ve web tasarım projesinin tüm süreçlerinin hayata geçirilmesinde işletme ile birlikte oluşturulan çerçeve içinde tasarım prosesleri işletilmektedir.

Triasis web tasarım hizmetlerindeki bazı uygulamalar şunlardır;
  • Web tasarım sürecinin planlanması,
  • Web tasarım konseptinin belirlenmesi,
  • Görsel ve metinsel içeriklerin oluşturulması,
  • Grafik tasarım ile hazırlanacak öğelerin belirlenmesi,
  • Web sitesinde yer alacak ürün ya da hizmetlerin belirlenmesi,
  • Ürün ve hizmetlerin siteye işlenmesi,
  • Web sitesinin arama motoru optimizasyonunun yapılması,
  • Sitenin mobil versiyonlarının hazırlanması,
  • Web tasarımın tüm süreçlerinin hazırlanması,
Triasis web tasarım hizmetleri ile güncellenebilir web siteleri, güvenlikli web sitesi, kodlamalı özel web siteleri, kişiye özel web siteleri ve şirketlere özel web siteleri tesis edebilirsiniz!